Sentymentalna reedycja Pearl Jam

19 marca 2009
ok. 1 minuta czytania

– Jednym z powodów, dla których chciałem tego wznowienia była możliwość zrobienia opakowania, w sposób, w jaki powinno być wykonane – wyjaśnia basista i nadworny grafik zespołu, Jeff Ament. – Goniły nas terminy i wyszło, jak wyszło… różowo. Miałem więc okazję skończyć to, co wtedy zaczęliśmy. Razem z Edem przeszukaliśmy poza tym mnóstwo pudełek z pamiątkami z tamtego czasu, przejrzeliśmy pamiętniki, które prowadziliśmy podczas trasy i w czasie pracy nad płytą, aby stworzyć kolekcję artefaktów. To była niesamowita zabawa. Myślę, że każdy z nas przegrzebywał się przez te archiwa po raz pierwszy od 17 lat. Dzięki temu udało nam się przypomnieć kilka rzeczy, o których zapomnieliśmy.

W serwisie YouTube można obejrzeć obszerniejszy materiał z wypowiedziami także innych muzyków.

Na potrzeby reedycji oryginalny zestaw został poddany obróbce – remiksem i ponownym masteringiem zajął się Brendan O’Brien.

Na wydawnictwo trafią dodatkowe piosenki: „Brother”, „Just A Girl”, „State Of Love And Trust”, „Breath And A Scream”, „2,000 Mile Blues” i „Evil Little Goat”. Ponadto dołączone zostanie DVD z koncertem „MTV Unplugged” z 1992 roku.

Ostatni imienny album Pearl Jam miał premierę w maju 2006 roku. Eddie Vedder i spółka pracują właśnie nad następcą dzieła.