Serial \”Wu-Tang: An American Saga\” z drugim sezonem

14 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Informację o premierze nowego sezonu podał producent i pomysłodawca RZA. Zdjęcie już się zakończyły i premiera została zaplanowana na wrzesień 2022 na platformie Hulu.

\”Wu-Tang: An American Saga\” to serial, dla którego inspiracją są dwie publikacje, których autorem jest RZA. Chodzi o filozoficzne pozycje \”The Wu-Tang Manual\” oraz \”The Tao of Wu\”. Scenarzyści korzystali także z historii Wu-Tang Clanu. Akcja rozgrywa się w latach 90. w Nowym Jorku w apogeum epidemii cracku. Bobby Diggs znany jako The RZA jednoczy tuzin czarnoskórych młodzieńców, którzy niejedno mają na sumieniu, ale koncentrują się na sztuce i tworzą jeden z najoryginalniejszych kolektywów w historii rapu.

W cyklu grają Ashton Sanders (RZA) Shameik Moore (Raekwon), Siddiq Saunderson (Ghostface Killah) i Dave East (Method Man) oraz Joey Bada$$.

Wu-Tang Clan ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to \”A Better Tomorrow\” z 2014 roku. W 2015 roku kolektyw wydał w jednej kopii płytę \”Once Upon a Time in Shaolin\”.