Serj Tankian z nowymi kawałkami w Europie

20 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

– Właśnie zakończyłem prace nad nową solową płytą – czytamy we wpisie wokalisty na Twitterze. – Nie mogę się doczekać, by podzielić się z wami tym materiałem. Najpierw wybieram się do Europy z symfonicznymi koncertami, a potem w sierpniu wracam znów do Europy (w tym do Grecji i Armenii), gdzie z Flying Cunts of Chaos będę już grał utwory z nowego albumu. We wrześniu i październiku pełna trasa po Stanach.

Wcześniej artysta zapowiadał, że dzieło będzie nosić tytuł „Imperfect Harmonies” i ukaże się późnym latem.

– Pod wieloma względami „Imperfect Harmonies” będzie rockową płytą, z mocnymi fragmentami, aranżacje będą jednak zupełnie inne – wyjaśnia muzyk. – Owszem, żywa perkusja, bas i gitary są obecne, dominuje jednak elektronika i motywy orkiestrowe. Nazywam tę muzykę „electro-orkiestro-jazz-rockiem”, ponieważ wszystkie te elementy znaleźć można w piosenkach. Jest kilka bardziej oszczędnych numerów, większość to jednak ściana dźwięku. Połączenie elektroniki i symfonicznego brzmienia nie jest popularne, jedna część jest bowiem syntetyczna, druga organiczna, ale mnie chyba udało się połączyć te kolory w całość.

Solowy debiut frontmana System of a Down, „Elect The Dead”, miał premierę w październiku 2007 roku. 15 marca ukazał się jego koncertowy odpowiednik „Elect The Dead Symphony”.

20 czerwca Tankian wystąpi w warszawskim Parku Sowińskiego.