Sex Appeal Anny Dereszowskiej

11 października 2011
ok. 2 minut czytania

Anna Dereszowska to nie tylko aktorka (m.in. obrazy „Lejdis”, „Nigdy nie mów nigdy”, czy seriale: „M jak miłość”, „Klub szalonych dziewic”), ale także wokalistka. Z zespołem Machina Del Tango śpiewa już prawie 8 lat, a od niedawna – głównie z repertuarem dla dzieci – występuje też z zespołem The New Art Ensamble. W tym roku wspólnie z Andrzejem Krzywym nagrała piosenkę na najnowszą płytę De Mono. W duecie z Kubą Badachem zaśpiewała piosenkę, która ukazała się na płycie „Muzyka z serca” promującej kalendarz „Ladies&Gentlemen”.

Przygoda Dereszowskiej z muzyką trwa już od dawna, ale sporo czasu musiało upłynąć do momentu, w którym zdecydowała się na tak odważne posunięcie jak solowa płyta. Początki wcale nie były łatwe. Aktorka broniła się mówiąc, że jednak uczyła się grania, a nie śpiewania. Niemniej myśl ta zakiełkowała w jej głowie, a coraz więcej osób zaczęło ją namawiać do spróbowania swoich sił jako solistki.

Z czasem Anna Dereszowska zaczęła myśleć nad doborem repertuaru. Wybór padł na Henryka Warsa, artystę okresu międzywojennego, znanego z przebojów „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Ach śpij kochanie”.

– Piosenki Henryka Warsa są po prostu piękne i ponadczasowe. To melodie godne światowego kina, z tekstami za jakimi się tęskni – tłumaczy artystka.

Z promującym dzieło utworem „Sex Appeal” można zapoznać się klikając tutaj.