SG Lewis porywa do tańca z Nile\’em Rodgers

2 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Efektem niecodziennej kooperacji jest nagranie \”One More\”. Kawałek zapowiada nachodzący, debiutancki album Lewisa, \”times\”. Płyta ukaże się 19 lutego.

– Bardzo podoba mi się jak niewymuszona i fajna jest ta piosenka – mówi Rogers. – Wspaniali Julian Bunetta i John Ryan napisali z nami ten numer i wyszło niesamowicie.

– \”One More\” to pierwsza piosenka, którą napisałem na płytę w Los Angeles – dodaje Lewis. – Pokierowała mnie na własciwe tory i ustawiła ton dla całego albumu. Praca z Nile\’em Rogersem to doświadczenie, które zapamiętam na całe życie. To niewiaryhodne, że ktoś, kto zainspirował nie tylko tę płytę, ale i całą moją karierę, zagrał w mojej piosence.

Płyta \”times\” będzie następca kolekcji EP-ek \”Dusk\”, \”Dark\” oraz \”Dawn\”, na których gościnnie pojawili się Clairo, T.E.E.D., AlunaGeorge oraz Ruel.

SG Lewis ma na koncie współpracę m.in. z Aluną, Victorią Monet, Raye, Ray BLK, Chadem Hugo z The Neptunes/N.E.R.D., Chadem Hugo, Gerdem Jansonem, Conducta i wieloma innymi. Wyprodukował \”Hallucinate\” z płyty Duy Lipy \”Future Nostalgia\” oraz \”100M\’s\” Dave\’a.

SG Lewis niedawno świętował przekroczenie 750 mln streamów całego katalogu.

Nile Rodgers to jeden z najbardziej wpływowych producentów muzycznych. W ciągu wieloletniej kariery dowodził zespołem Chic, a także współpracował m.in. z Davidem Bowiem, Duran Duran, Madonną oraz Grace Jones. Przypomniał o sobie za sprawą krążka \”Random Access Memories\” Daft Punk z 2013 roku. Można go też usłyszeć na wydanych w 2015 roku płytach Bryana Ferry, \”Avonmore\” czy Duran Duran, \”Paper Gods\”.