Sharon Stone opowiada o Bobie Dylanie

3 czerwca 2019
ok. 1 minuta czytania

„Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese” to jak zapowiadają szefowie Netfliska „po części dokument, po części film koncertowy a po części marzenie senne”. Trasa koncertowa Rolling Thunder Revue Boba Dylana miała miejsce w latach 1975-1976. Podczas koncertów na scenie pojawili się m.in. Joan Baez, T-Bone Burnett czy Mick Ronson. Wiadomo, że w filmie zobaczymy współczesne wywiady z Bobem Dylanem.

Martin Scorsese ma już na koncie jeden dokument o Bobie Dylanie. W 2006 roku nakręcił film „No Direction Home” opowiadający o wpływie nowojorczyka na muzykę, sztukę i popkulturę.

Martina Scorsese wkrótce czekają zdanie promocyjne związane w filmem „Irlandczyk”.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów „Blowin' In The Wind”, „Like A Rolling Stone” czy protest songów „The Times They Are a-Changin”, „Hurricane”, a także przebojów „Lay Lady Lay”, „Knockin' On Heaven’s Door” oraz „Rainy Day Women #12 & 35”. Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame, a w 2017 roku został laureatem literackiego Nobla „za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”.