Shenkar przed Jonathanem Davisem

26 maja 2008
ok. 1 minuta czytania

Ten wyjątkowy artysta to nie tylko głos o skali 5 i pół oktawy, ale także skrzypek, kompozytor oraz producent płyt. W 1980 roku zaprezentował szerokiej publiczności w całości wymyślone przez siebie 10 strunowe stereofoniczne skrzypce – Double Violin, co uczyniło go znanym na całym świecie „muzycznym wynalazcą”.

W połowie lat 90. Shenkar jako gość specjalny towarzyszył w trasie koncertowej Peterowi Gabrielowi. W 2004 roku wraz z Johnem Debneyem oraz Jackiem Lenzem skomponował oraz nagrał wokale oraz muzykę wykorzystując Dobule Violin do „Pasji” Mela Gibsona. Współpracował ponadto przy soundtrackach do wielu innych obrazów, jak „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Królowa potępionych”, czy „Robin Hood”.

Shenkar jako kompozytor, aranżer, producent, wokalista i skrzypek pracował z takimi sławami, jak Frank Zappa, Phil Collins, Talking Heads, Lou Reed, Marianne Faithful, Bruce Springsteen, Sting, Van Morrison, U2, The Pretenders, Echo & The Bunnymen czy Dave Stewart (Eurythmics).

Davis na żywo przedstawi zbiór utworów, które dotychczas nie pojawiały się na koncertach zespołu Korn, czyli niepublikowane wcześniej kompozycje, fragmenty ze ścieżki muzycznej do filmu „Królowa potępionych” oraz garść coverów nagrań ulubionych wykonawców.

Bilety w cenie 120 złotych dostępne są za pośrednictwem strony LiveNation.pl oraz sieci sprzedaży Ticketpro.pl