Sia śpiewa o Joe Exoticu

27 kwietnia 2020
ok. 2 minut czytania

W minutowym klipie występują Maddie Ziegler i stylistka celebrytów Tonya Brewer. Obie panie rapują o Joe Exoticu do kompozycji Megan Thee Stallion „Savage”.

Sia Furler muzyczną karierę rozpoczynała od wokalnych, gościnnych występów głównie w utworach Zero 7. Pierwszy własny longplay, „OnlySee”, wydała w 1997 roku. Jednocześnie prowadziła karierę solową i zdobywała uznanie jako autorka piosenek dla innych wykonawców. Z jej talentu korzystali Beyoncé, Kylie Minogue, Flo Rida czy Rihanna, dla której przygotowała przebój „Diamonds”. Współtworzyła też utwory „Titanium” David Guetta i „Wild Ones” Flo Ridy, w których zresztą również zaśpiewała. Ważnym momentem w karierze pochodzącej z Adelaide artystki było wydanie płyty „1000 Forms of Fear” (2014), z której pochodził hit „Chandelier”. Jej ostatnie wydawnictwo to „Everyday Is Christmas” z 2017 roku.

Joe Exotic to pseudonim Josepha Maldonado-Passage’a, który stał się bardzo popularny za sprawą dokumentalnego serialu Netfliksa „Król tygrysów” („Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”). W serialu opisany jest konflikt bohatera, który był jednym z najbardziej znanych hodowców dzikich kotów w Ameryce, z Carole Baskin, która z ramienia organizacji Big Cat Rescue zwalczała jego metody hodowli. Konflikt zakończył się skazaniem Joe Exotica na 22 lata więzienia za wynajęcie zabójców Carole Baskin.

Kilka dni temu grupa The Offspring opublikowała cover kompozycji Joe Exotica „Here Kitty Kitty”.