Sicphorm wystąpi przed All That Remains we Wrocławiu

5 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

W roli supportu zaprezentuje się grupa Sicphorm z Wrocławia. Zespół aktualnie pracuje nad swoim nowym materiałem!

W 2018 roku mija równo 20 lat odkąd w miasteczku Springfield w stanie Massachusetts, które słynie z tego, że wymyślono w nim baseball, Oli Herbert (gitara) i Phil Labonte (wokal; kiedyś w Shadows Fall) rozpoczęli na poważnie swoją przygodę z mocną muzyką, zakładając All That Remains. Zespół początkowo stylistycznie obracał się wokół melodyjnego death metalu, by z czasem czerpać dużymi garściami z melodyjnego metalcore’a, a potem nie stronić nawet od hardrockowych zagrywek.

Pierwsza płyta, „Behind Silence And Solitude”, ukazała się w 2002 roku, ale to kolejne wydawnictwo, wyprodukowany przez Adama Dutkiewicza z Killswitch Engage album „This Darkened Heart” sprawił, że o All That Remains zrobiło się naprawdę głośno. Z tego krążka wykrojono trzy single „This Darkened Heart”, „Tattered On My Sleeve” oraz „The Deepest Gray” i ozdobiono je wideoklipami. Warto wspomnieć, że na tej płycie zadebiutował w grupie grający w niej do dziś gitarzysta Mike Martin.

Złote czasy dla All That Remains nastąpiły między 2008 a 2012 rokiem, kiedy trzy kolejne albumy – „Overcome” (2008), „For We Are Many” (2010) i „A War You Cannot Win” (2012) – zameldowały się w pierwszej 20. Billboardu, a drugi z wymienionych tytułów nawet na miejscu 10. Wtedy kapela wdrapała się do ścisłej czołówki amerykańskiego metalu i pozostaje w niej do dziś.

Po złotym okresie ukazały się jeszcze dwie płyty All That Remains. Pierwsza to „The Order of Things” z 2015 roku (25. miejsce na Billboardzie) oraz wydana wiosną 2017 roku „Madness” wyprodukowana przez legendarnego nominowanego do Grammy w kategorii „Producent Roku” Howarda Bensona (m.in. Motörhead) i nowym basistą Aaronem Patrickiem, który zastąpił mającą polskie korzenie Jeanne Sagan. Właśnie ten materiał kapela z Massachusetts będzie promować na jedynym koncercie w Polsce.

Sicphorm powstał pod koniec 2013 r we Wrocławiu. Muzyka jaką prezentuje, to mieszanka groove/thrash metalu z elementami hard core. Jego członkowie aktywnie działają na scenie metalowej udzielając się w różnych projektach.

Zdobyte doświadczenie sceniczne zaowocowało koncertami między innymi z Vader, Decapitated, Hate, Furia, Ektomorf, CETI, Materia, Totem, Pandemonium czy The Sixpounder.

Innymi osiągnięciami są występy na dużych festiwalach (Dark Fest czy Slot Art Festival, na którym zespół wygrał część konkursową) oraz wydanie debiutanckiego albumu „Wake Up”. Płyta cieszy się dużym zainteresowaniem oraz przychylnymi recenzjami min. w magazynach Metal Hammer (zarówno Polski, jak i Niemiecki), Brytyjski Terrorizer oraz na wielu portalach zagranicznych w takich krajach jak: Czechy, Hiszpania, Holandia, Słowacja czy Dania.

Debiutancki album był promowany 2 teledyskami oraz licznymi koncertami, min u boku Materii na trasie „We are Materia Tour” oraz u boku legendarnego Tuff Enuff na trasie „Still Alive 2016”.

Bilety kolekcjonerskie na koncert we Wrocławiu przez cały czas dostępne na sklep.knockoutprod.net.