Siedem nowych zespołów na Seven Festival

25 maja 2010
ok. 3 minut czytania

Zespół The On Fires (wcześniej znany jako Asleep in the Park) ze swoją dynamiczną muzyką potwierdza powszechną opinię, że Australia jest kontynentem, gdzie wciąż powstają nowe formacje rockowe na światowym poziomie. Sami siebie określają jako „powstałe z miłości bękarty The Sex Pistols i The B-52s”. Ich muzyka stylistycznie nawiązuje do klasycznego punk rocka, ale jednocześnie czerpie ze współczesnych inspiracji indie rocka. Zadebiutowali w 2004 roku albumem „Sky Caves In”. Do tej pory wydali cztery płyty, z których ostatnia, „Betrayer” ukazała się na początku tego roku.

Łódzka grupa Normalsi istnieje ponad 10 lat. Ma na koncie trzy studyjne rockowe krążki i koncertowe DVD. Lider, Piotr Pachulski, tak mówi o kapeli: „Nasze teksty i muzyka to rzeczy osobiste, ale tylko w ten sposób – poprzez opisanie przeżyć trudnych, często bolesnych, ale prawdziwych, możemy dotrzeć do słuchaczy nie okłamując ich. Liczy się wysiłek włożony w tę pracę, czyli proces twórczy i efekt końcowy, zawarty w formie muzycznego przekazu.”

Time To Express powstał jesienią 2005 roku w Kołobrzegu. Ich pierwsza płyta, zatytułowana „Traffic Life”, ukazała się w maju 2009 roku i zostało dobrze przyjęta. Obecnie grupa pracuje nad nowym materiałem. Muzyka Time To Express to melodyjny rock, który wyróżnia charakterystyczny głos wokalisty, Tomasza Skierczyńskiego. Część piosenek śpiewana jest po polsku, część po angielsku.

Nook istnieje od półtora roku. Muzyka formacji jest mocno eklektyczna – od progresywnego rocka, przez metal, funk i rap, po jazz i fusion. Zespół śmiało eksperymentuje, z łatwością poruszając się w różnych stylistykach rocka, wskazując na The Mars Volta, Radiohead i Porcupine Tree jako swoich ulubieńców. W czerwcu ukaże się ich debiutancki krążek, „The Stand”.

Transsexdisco to laureat Grand Prix konkursu ubiegłorocznej edycji festiwalu. Na liście trofeów grupa ma liczne wyróżnienia na konkursach i przeglądach muzycznych od Warszawy po Olsztyn. Zespół jest przed oficjalnym debiutem płytowym. Dotychczas zarejestrował kilka materiałów demo i nakręcił dwa teledyski.

Seven Nation Army to natomiast wschodząca gwiazda polskiego rocka. Ich muzyka to kombinacja ciężkich gitar, miękkich głosów kobiecych i wpadających w ucho melodii. W marcu 2007 kapela wydała pierwszą płytę demo zatytułowaną „White Demo”. W maju 2009 niezależna wytwórnia Big Blue Records zdecydowała się podpisać z nimi kontrakt. Finalną produkcją nagrań zajmuje się CJ Devillar, amerykański producent, który pracował m. in. z Michaelem Jacksonem, zespołami Van Halen, Judas Priest. Debiutancki materiał zespół będzie promował latem podczas koncertów.

Grupa Kuśka Brothers pochodzi z Olsztyna. Ich muzyka to bezpretensjonalne połączenie melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerego scenicznego rozbisurmanienia. Najmocniejszą stroną zespołu są koncerty. Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe. W 2006 roku wydali debiutancki longplay „Będzie gorzej…”. Planowana na jesień 2010 roku, kolejna płyta, w związku obecną sytuacją ekonomiczną kraju, będzie prawdopodobnie nosić tytuł „A nie mówiliśmy…?”.

Przypomnijmy, że Seven Festival odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010 w Węgorzewie. W tegorocznej edycji poza Sepulturą, Lacrimosą i The Legendary Pink Dots, wystąpią także polskie rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego brzmienia zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie pojawi się Lipali. W hołdzie Joy Division specjalny program przygotuje supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Ponadto zaprezentują się Strange Attractor, Tides From Nebula, California Stories Uncovered i Klimt.