Simian Mobile Disco wystąpi na Audioriver

20 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

Simian Mobile Disco to duet, który tworzą James Ford i James Shaw. Wyodrębnił się z grupy Simian, znanej m. in. z hitu „We Are Your Friends” stworzonego wraz z Justice. Projekt didżejsko-producencki dość szybko przeskoczył popularnością oryginalny zespół, a to za sprawą płyty „Attack Decay Sustain Release”, na której znalazły się takie przeboje, jak „Hustler”, „It’s The Beat” czy „I Believe”. W ubiegłym roku formacja wydała drugi, także świetnie przyjęty album autorski, „Temporary Pleasure”, na którym usłyszeć można wokalistów Gossip i Hot Chip. Co ciekawe, James Ford odpowiedzialny jest także za produkcję płyt m. in. Klaxons, Arctic Monkeys czy The Last Shadow Puppets. Simian Mobile Disco do Płocka przyjeżdżają jednak w wersji DJ, więc bardziej miarodajne będą ich dokonania na polu miksowania.

Ponadto na festiwalowej plaży pojawią się Magda, dBridge wspólnie z Instra:mental i SP:MC oraz grupa The Black Dog live. Udział w imprezie zapowiedzieli wcześniej m. in. Laurent Garnier, Hadouken!, Noisia i Way Out West Soundsystem i Four Tet.

Karnety w cenie 70 złotych na wszystkie dni festiwalu można kupować tylko do 30 kwietnia. Potem cena rośnie do 100 złotych. Bilety dostępne są w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz na stronie Ticketpro.pl.