Skalpel ucieka z miasta: Nowy klip

9 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Za koncept i reżyserię klipu odpowiada autor okładki albumu – Łukasz Paluch. Głównym „bohaterem” teledysku jest rodzinne miasto muzyków Skalpela czyli Wrocław. Jeden z najbardziej chwytliwych utworów na płycie zilustrowany jest obrazami pustej metropolii, którą ożywia duch muzyki.

– „Escape” to próba ucieczki z miasta. Bezludna, betonowa metropolia to przestrzeń, w której każdy kolor odbierany jest ze wzmożoną intensywnością… „Escape” przypomina wiatr, który daje nadzieję na zmianę – tłumaczy współtwórca duetu, Marcin Cichy.

– Muzyka otwiera umysły, szczególnie teraz, kiedy fizycznie wciąż musimy się dystansować dodaje jego artystyczny partner, Igor Pudło. – Zawsze stwarza przestrzeń dla dekompresji zestresowanej psychiki.

Utwór cieszy się popularnością na Spotify, gdzie trafił na prestiżowe światowe playlisty: „State Of Jazz” i „Jazztronica” – każdą z nich śledzi niemal pół miliona słuchaczy. „Highlight” to czwarty krążek duetu Skalpel. Płyta wyszła nakładem NoPaper Records, zaś za jego międzynarodową promocję i dystrybucję odpowiada !K7. W Polsce album dotarł na 13. miejsce ogólnej listy sprzedaży OLiS i 2. miejsce na liście winyli, a w Wielkiej Brytanii krążek pojawił się na 19. miejscu Official Jazz and Blues Chart.