\”Skandal. Ewenement Molesty\”: Zobacz zwiastun

18 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Film w reżyserii Bartosza Paducha będzie miał światową premierę podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakładają Mistic Molesta jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hiphopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i dobrze się bawić.

Nagrywają pierwszą płytę \”Skandal\” – chuligański rap w ich wykonaniu trafia na póki sklepowe i od razu staje się hitem. Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Zdolne dzieciaki dorosły a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli jak rodzina.

Premiera filmu planowana jest na lato 2020.