Skrillex wraca do emo-korzeni

16 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Grająca emo grupa nosi nazwę From First to Last. Skrillex, kiedy jeszcze tworzył pod własnym nazwiskiem Sonny Moore, był wokalistą formacji w latach 2004-2007. Po 10 latach muzycy ponownie postanowi stworzyć coś razem, czego efektem jest utwór „Make War”. Nagrania można posłuchać w serwisie Spotify. Skrillex jest współautorem kawałka i jego producentem.

O reaktywacji bandu ze Skrilleksem w składzie mówi się już od wakacji 2016 roku.

Kilka lat temu Skrillex stał się synonimem dubstepu, pseudonimem jednoznacznie kojarzonym z tym niegdyś undergroundowym gatunkiem, dziś brzmieniem obecnym w popowych przebojach, reklamach, serialach czy grach komputerowych.

Choć na koncie ma wyłącznie jeden album studyjny, Skrillex należy do najpłodniejszych artystów swojego pokolenia. Przez lata skupiał się na wydawaniu krótszych form muzycznych, co zaowocowało kilkunastoma EP-kami z autorskim materiałem, singlami i remiksami. Współpracował z takimi artystami jak A$AP Rocky, Damian Marley, Ellie Goulding, Pusha T, Elliphant czy Korn. W 2015 wydał z Diplo pod szyldem Jack Ü zestaw „Skrillex and Diplo Present Jack Ü”. W ubiegłym roku 29-latek nagrał z Rickiem Rossem piosenkę „Purple Lamborghini” do kinowej superprodukcji „Legion samobójców”.