Skrillex wraca do hardcore’owych korzeni

24 lipca 2018
ok. 1 minuta czytania

Skrillex jeszcze jako Sonny Moore nagrał z From First to Last dwa albumy. W 2004 ukazała się płyta „Dear Diary, My Teen Angst Has a Bodycount” a „Heroine” w 2006. Potem Sonny Moore skupił się na solowej karierze. W 2009 roku wydał album „Gypsyhook” pod własnym nazwiskiem, a potem przyjął pseudonim Skrillex, co zaznaczył EP-ką „My Name Is Skrillex” z 2010 roku. Zmiana nazwy wiązała się też ze zmianą stylu muzycznego od screamo/post-hardcore’a artysta przeszedł do EDM.

Osiem lat później Sonny Moore postanowiła połączyć siły ze swoimi dawnymi kolegami. Poniżej można posłuchać kawałka „Surrender”.

Choć na koncie ma wyłącznie jeden album studyjny, Skrillex należy do najpłodniejszych artystów swojego pokolenia. Przez lata skupiał się na wydawaniu krótszych form muzycznych, co zaowocowało kilkunastoma EP-kami z autorskim materiałem, singlami i remiksami. Współpracował z takimi artystami jak A$AP Rocky, Damian Marley, Ellie Goulding, Pusha T, Elliphant czy Korn. W 2015 wydał z Diplo pod szyldem Jack Ü zestaw „Skrillex and Diplo Present Jack Ü”. W 2016 roku nagrał z Rickiem Rossem piosenkę „Purple Lamborghini” do kinowej superprodukcji „Legion samobójców”.