Skubas i Decapiated na Seven Festival

10 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Skubas jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.

We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko” z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek” przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Listy Przebojów Trójki. Artysta otrzymał też dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin)

Najnowszą płytę promuje singel „Nie mam dla ciebie miłości”. Na album „Brzask” składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa.

Decapitated to polski deathmetalowy zespół, założony w Krośnie w 1996 roku. Aktualny skład zespołu to: Wacław „Vogg” Kiełtyka – gitarzysta, założyciel i kompozytor, Rafał „Rasta” Piotrowski – wokalista, Paweł Pasek – basista i Michał Łysejko – perkusista. Decapitated zyskał uznanie jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na świecie. Zespół zdobył międzynarodową grupę fanów i stał się prekursorem nowoczesnego stylu w muzyce deathmetalowej.

Najnowszy album, „Blood Mantra”, został wydany w 2014 roku. Promuje go singel „Instinct”.

Wcześniej udział potwierdzili Arch Enemy, Kabanos, Vader, Closterkeller z koncertem w ramach 20-lecia płyty „Scarlet”, The Analogs, Percival Schuttenbach, Turbo i Moskwa.

Impreza odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Węgorzewie.

Informacje o biletach i karnetach pod tym adresem.