Slash żyje marzeniami

25 lipca 2018
ok. 2 minut czytania

Nowy album Slasha sygnowany Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators „Living The Dream” ukaże się 21 września 2018 roku. Legendarny gitarzysta ujawnił nie tylko tytuł płyty, ale również pierwszy singel, Driving Rain”.

Główny riff do piosenki Slash wymyślił już dawno temu. – Pamiętam dokładnie, że próbowaliśmy ten riff po raz pierwszy z chłopakami z zespołu podczas trasy promującej album „World On Fire” w hali w New Hampshire – wspomina gitarzysta. – To fajny gitarowy fragment, na którym zaczęliśmy budować resztę utworu na dalszej części trasy. Skończyliśmy w tym roku, a Myles Kennedy wymyślił wspaniałą melodię.

– Riff Slasha przypomina mi stare nagrania Aerosmith. Jest w nim trochę funku, co przykuwa uwagę. Jeśli chodzi o tekst, jest to historia o kimś, kto pracuje w drodze – może to być muzyk, może też obwoźny sprzedawca – mówi – mówi Myles Kennedy. – Co ciekawe, ten facet ma uzależnioną dziewczynę albo żonę, która co chwilę traci grunt pod nogami. To z kolei powoduje, że gość musi wracać do domu, by ratować ją i związek.

Produkcję płyty Slash powierzył sprawdzonemu przy okazji albumu „World On Fire” z 2014 roku fachowcowi, Michaelowi „Elvisowi” Baskette (m.in. Alter Bridge, Iggy Pop, Incubus). Materiał wypełni 12 utworów.

Okładka płyty „Living The Dream” to z dzieło Rona Englisha. Album dostępny w sprzedaży już 21 września.

Slash to uznany rockowy gitarzysta, autor piosenek i producent filmowy, kojarzony przede wszystkim jako członek Guns N’Roses. Muzyk sprzedał ponad 100 milionów płyt, zdobył nagrodę Grammy i został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.