Slayer i Ghost na Impact Festivalu

13 grudnia 2012
ok. 2 minut czytania

Trzy dekady szturm czystej brutalności sprawił, że Slayer określany jest mianem najlepszego thrash-metalowego zespołu. Ich płyty wielokrotnie pokrywały się złotem, dwukrotnie zdobyli nagrody Grammy i zgromadzili szereg innych nagród od mediów na całym świecie, takich jak „Kerrang!”, „SPIN”, „Metal Hammer”, „Revolver” czy „Esquire”. Przez lata zespół nigdy nie odszedł od swojego skrajnego i skupionego dźwięku. Slayer wywarł wpływ na takie formacje jak Ministry, Deftones, Slipknot, Sepultura czy Killswitch Engage. Dorobek kapeli zamyka album „World Painted Blood” z listopada 2009 roku. W przyszłym roku powinniśmy się doczekać kolejnego dzieła metalowców.

Ghost to heavymetalowy zespół założony w Stockholmie w 2008 roku. Ich debiutancki album „Opus Eponymous” zyskał przychylność fanów i krytyków muzycznych. Grupę cechują ekscentryczne występy, podczas których muzycy pojawiają się w ciemnych szatach z kapturem, a wokalista występuje w masce czaszki i stroju kardynała. Członkowie kapeli unikają podawania swoich tożsamości – instrumentaliści znani są jako Nameless Ghouls, a wokalista – Papa Emeritus.

– Jestem w ich fan klubie – powiedział James Hetfield z Metalliki. – Nie miałem pojęcia, jak wyglądają, dopóki nie zobaczyłem ich wideo. Usłyszałem najpierw muzykę i pomyślałem, że była świetna – wyjątkowa, melodyjna… to powiew świeżości w metalu. Przypomina mi trochę typ rocka z lat 70., który także lubiłem. A zatem – tak, kocham ten zespół.

Impreza odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo.

Na 2 scenach Impact Festivalu 2013 planowane są występy minimum 8 zespołów.

Bilety już dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl w cenach:
Bilet jednodniowy:
209 zł – płyta
385 zł – trybuny
385 zł – płyta (early entrance)
880 zł – VIP

karnet:
330 zł – płyta i osoby niepełnosprawne
583 zł – trybuny
583 zł – płyta (early entrance)
1350 zł – VIP