Slayer oraz Five Finger Death Punch na Jarocinie

22 grudnia 2015
ok. 2 minut czytania

Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 9 lipca. – Przyszłoroczna odsłona festiwalu będzie dużym krokiem w stronę standardu zachodnich festiwali mocnego rockowego i metalowego brzmienia – zapowiadają organizatorzy. – Do Jarocina zaproszone zostaną gwiazdy znacznie większego formatu niż dotychczas. Kolejne ogłoszenia jeszcze dzisiaj.

Amerykańska formacja Slayer od ponad trzydziestu lat uchodzi za prawdziwą legendę. Wraz z zespołami Metallica, Anthrax oraz Megadeth zespół zaliczany jest do tzw. Wielkiej czwórki thrash metalu, która stała się największą inspiracją dla wielu twórców, reprezentujących ten nurt. Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy Kerry’ego Kinga, sklasyfikowanego współcześnie na 10. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według „Guitar World”. Pierwszy koncert formacji odbył się w 1982 roku, w Los Angeles. Rok później Slayer zadebiutował albumem „Show No Mercy”, uchodzącym do dziś za najlepiej sprzedająca się płytę w dorobku wytwórni Metal Blade Records. Pierwszy krążek formacji zawierał wiele utworów, które na dobre wpisały się w koncertowy repertuar zespołu. Kawałki takie jak: „Die by the Sword”, „The Antichrist” oraz „Black Magic” mocno nakreśliły również stylistykę występów Slayera. Dziś Slayer ma na koncie aż 11 albumów, z których ostatni – „Repentless” ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015.

Na liście zagranicznych gwiazd, które wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2016, znalazł się także heavymetalowy zespół Five Finger Death Punch, pochodzący z Los Angeles. Skład tej pięcioosobowej formacji tworzą: Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kae. Po raz pierwszy muzycy wystąpili publicznie w 2006 roku, prezentując materiał z krążka „The Way of the Fist”, zawierającego utwór „The Bleeding”. Dwa lata później Five Finger Death Punch wydali drugi zestaw, „War Is The Answer”, który już w pierwszym tygodniu od premiery sprzedał się w ponad 40 tysiącach egzemplarzy. Obecnie grupa ma na koncie 5 płyt, z których najnowsza – „Got Your Six” trafiła do sprzedaży we wrześniu 2015 roku. Formacja otrzymała nagrodę 2009 Metal Hammer Golden God Awards dla Najlepszego nowego zespołu.

Sprzedaż festiwalowych karnetów rozpocznie się już dzisiaj, czyli 22 grudnia, o godzinie 16:00. Karnety będzie można kupować poprzez stronę: Prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.