Slipknot i Godsmack na Impact Festival

14 listopada 2014
ok. 2 minut czytania

Slipknot stanęli w obliczu trudnych okoliczności, jakie nastąpiły 24 maja 2010 roku, gdy zmarł założyciel, basista i kompozytor Paul Gray. Zespół pogrążył się wówczas w żalu i smutku. Mimo triumfalnych występów na Sonisphere, Download oraz Rockstar Mayhem Festival w ciągu kolejnych dwóch lat, nikt nie wiedział czy kapela przetrwa i czy nagra nowy materiał. Jednak latem 2013 roku, muzycy – Corey Taylor (wokal), M. Shawn „Clown” Crahan (perkusja), James Root (gitara), Mick Thomson (gitara), Chris Fehn (perkusja), Sid Wilson (gramofony) i Craig Jones (sampler) – jak sami mówią – doświadczyli zbiorowego objawienia, a pomysły na ich piąty album „5: The Gray Chapter” stały się faktem.

1 sierpnia 2014 Slipknot zaprezentował pierwszy nowy utwór, złowrogi „The Negative One”. – To wewnętrzna walka na pięści – wyjaśnia Taylor. – Idziesz na wojnę z samym sobą aby dowiedzieć się, która strona wygra. Cała płyta „Album 5: The Gray Chapter” miała premierę w październiku 2014 roku.

Slipknot gra dalej i dalej wyróżnia się jako jeden z najbardziej efektownych i znaczących zespołów w historii rocka. Od 1999 roku grupa cieszy się uznaniem na rynku muzycznym, a ich występy na żywo przechodzą do historii. „Album 5: The Gray Chapter” to nowy początek dla zespołu.

W przyszłym roku na Impact Festiwalu nie zabraknie drugiej sceny, której headlinerem będzie Godsmack.

Silny, kreatywny i wpływowy zespół z Bostonu zadebiutował w 1997 roku krążkiem „All Wound Up” (rok później pod zmienioną nazwą Godsmack). Po jego wydaniu wokół zespołu narastały kontrowersje z uwagi na treści utworów. Pomimo tego, a może właśnie dzięki tym kontrowersjom, longplay sprzedał się w ponad 4 milionach kopii. Od tamtego czasu zespół zajmuje ważne miejsce na muzycznej scenie. Od lutego 1999 roku sprzedali ponad 20 milionów płyt na całym świecie, w 2001 zostali okrzyknięci mianem „Rock Band of the Year” i są gwiazdami największych festiwali na całym świecie. Ostatnie dzieło formacji dowodzonej przez charyzmatycznego Sully’ego Ernę to „1000hp” z sierpnia tego roku.

Obok Godsmack na drugiej scenie wystąpi Hollywood Undead – założona w 2005 „zamaskowana” grupa z Los Angeles w Kalifornii. Ich muzyka czerpie inspiracje z hip-hopu przez punk aż po death metal. To, co definiuje zespół to szczerość i prawda w ich utworach. Na przyszły rok planowana jest ich czwarta płyta, „Day of the Dead”.

Bilety w cenach:
Trybuny – 179 – 229 zł
Golden Circle Early Entrance – 359 zł
Golden Circle – 269 zł
Płyta – 199 zł
Niepełnosprawwni -199 zł