Słuchowisko radiowe zainspirowane notatkami PJ Harvey

9 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Projekt nosi tytuł „On Kosovo Field”. Przy pracach nad nim wykorzystano notatki i spostrzeżenia rockowej wokalistki, gdy ta odwiedzała Kosowo między 2011 a 2015 rokiem. Inspiracje artystka wykorzystała na albumie „The Hope Six Demolition Project”, np. w nagraniu „The Wheel” (do sprawdzenia tutaj). – Widok diabelskiego młyna (fairground wheel) nieopodal stolicy Kosowa, Prisztiny, jest konkretnym punktem odniesienia – opowiadała artystka w rozmowie z Noisey.

„On Kosovo Field” opowiada o urodzonym w Kosowie, a wychowanym w Manchesterze rodzeństwie. Brat i siostra wracają do rodzinnego miasta, gdy dowiadują się, że przy ich dawnym domu znajduje się zbiorowy grób.

Scenariusz napisał Fin Kennedy. W rolach głównych występują Michelle Keegan i Nico Mirallegro. Za produkcję odpowiada Nadia Molinari. Emisja odbędzie się od 9 do 13 stycznia na antenie Radio 4, o godzinie 11:45 naszego czasu. Powtórki planowane są na 20:45.

PJ Harvey to królowa brytyjskiej muzyki alternatywnej, obecna na scenie od ponad 20 lat. Jej ostatni longplay, „The Hope Six Demolition Project”, ukazał się 15 kwietnia 2016 roku.