\”Smażone zielone pomidory\” serialem. Reba McEntire w roli głównej

15 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Serial, będący uwspółcześnioną wersją książki Fannie Flagg, zrealizuje stacja NBC. W roli głównej wystąpi aktorka i wokalistka country Reba McEntire. Aktorka zagra Idgie Threadgood, która po dekadzie wraca do miasteczka, córki, podupadającej kawiarni i tajemnicy, która zmieniła jej życie.

Powieść \”Smażone zielone pomidory\” ukazała się w 1987 roku. Cztery lata późnij na ekrany trafił film w reżyserii Jona Avneta, w którym wystąpili Jessica Tandy, Kathy Bates, Mary Stuart Masterson, Mary-Louise Parker i Cicely Tyson. Zarówno książka jak i jej adaptacja zostały wysoko ocenione przez krytyków.

Reba McEntire to gwiazda country, która ma na koncie ponad 30 albumów i 3 nagrody Grammy. Jej płyty rozeszły się w nakładzie przekraczającym 90 milionów. Jest po Shania Twain drugą najlepiej sprzedająca się wokalistką country. Ostatni album \”Stronger Than the Truth\” wydała w kwietniu 2019 roku.

Od końca lat 80., Reba McEntire para się także aktorstwem. Wystąpiła w filmach \”Klan urwisów\” czy \”O czym marzą faceci\”, a także serialach \”Malibu Country\” i \”Reba\”. Ostatnio zajeta była na planie cyklu \”Pidżamersi\”.