Smolik i Kev Fox z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej

14 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Wszystko zaczęło się od konkursu na 2track – Smolik // Kev Fox oddali w ręce wokalistów swój ostatni singiel „Queen of Hearts”. Wśród zgłoszeń była także propozycja od Barbary Wrońskiej, znanej chociażby z zespołu Pustki czy z Ballad i Romansów. Ingerencja Basi w piosenkę była tak duża, że jej wersja niestety nie spełniała regulaminowych wymogów natomiast nie ulegało wątpliwości, że jest ona niesamowita. Basia dała temu utworowi zupełnie nowe oblicze i dlatego Smolik // Kev Fox zdecydowali, że przyznają jej specjalne wyróżnienie, którym jest oficjalna publikacja piosenki i dodanie jej do planowanego wydawnictwa.

– Absolutnie zaskoczyła mnie wersja Basi – mówi Smolik. – Jej głos brzmi pięknie, kobieco, przewrotnie i bardzo charyzmatycznie. Nie jest wcale łatwo mierzyć się z Kevem w tej kategorii. Z radością oddajemy w wasze ręce „Queen of Hearts” o kobiecej twarzy.

– Słuchając podkładu poczułam, że muszę zrobić z tym kawałkiem coś swojego. Melodia przyszła spontanicznie, właściwie jednym tchem – wspomina Wrońska. – Jednak upublicznienie tego, co zrobiłam sama, nie było łatwe. Miałam pietra, ale odważyłam się, poczułam że to jest ten moment. Ten ruch upewnił mnie w moich twórczych solowych działaniach i był mi bardzo potrzebny.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Utwór „Queen of Hearts” pochodzi z płyty „Smolik / Kev Fox”, która ukazał się w październiku 2015 roku. Dzieło uzyskało platynowy status i zostało wyróżnione Fryderykiem 2016 za Najlepszy album Roku w kategorii elektronika i alternatywa.