Snoop Dogg wprowadzi Tupaca do Rock and Roll Hall of Fame

27 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Hiphopowi muzycy współpracowali przy „2 of Amerikaz Most Wanted”. Nagrania z 1996 roku można posłuchać pod tym adresem.

W ramach uroczystości planowany jest występ w hołdzie Tupakowi. Na razie jednak nie wiadomo, kto weźmie udział w przedsięwzięciu.

Ceremonia wprowadzenia odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Nowym Jorku. W tym roku razem z Tupakiem tego zaszczytu dostąpią także Pearl Jam, których wprowadzi Neil Young, Journey, Electric Light Orchestra, Joan Baez i Yes, których wprowadzą muzycy Rush. Nile Rodgers zostanie wyróżniony Award for Musical Excellence.

Do Rock and Roll Hall of Fame trafiają wyłącznie wykonawcy, których fonograficzny debiut liczy 25 lat.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

Snoop Dogg to jeden z popularniejszych amerykańskich raperów. W swojej karierze sprzedał 37 milionów płyt. Jego ostatni longplay „Coolaid” ukazał się 1 lipca 2016 roku.