Snoop Dogg wstąpił do Peaky Blinders

27 września 2019
ok. 2 minut czytania

Klasyczna kompozycja Nicka Cave’a wykorzystana w serialu „Peaky Blinders” doczekała się kolejnej przeróbki. Okazuje się, że Snoop Dogg jest wielkim fanem serialu i przygotował własną hip-hopową wersję znakomitej piosenki.

– Z rozkazu Peaky Blinders, oto „Red Right Hand” w wykonaniu Snoopa Shelby’ego – napisał raper na Twitterze.

Piąty sezon „Peaky Blinders” trafi do widzów dzięki platformie Netflix 4 października. W nowym sezonie Thomas Shelby musi radzić sobie nie tylko z efektami kryzysu gospodarczego po krachu na Wall Street, ale także stanąć do konfrontacji z Oswaldem Mosleyem (Sam Claflin), przywódcą Brytyjskiej Unii Faszystów.

„Peaky Blinders” to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu, a także Nicka Cave’a czy PJ Harvey. Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn.