Snoop Dogg znów zatrzymany na lotnisku

30 października 2006
ok. 1 minuta czytania

W czwartek 26 października popularny raper i aktor został zatrzymany i przeszukany przez policję na lotnisku Bob Hope w Burbank. Policyjna inspekcja wykryła w samochodzie rapera marihuanę i broń palną. Muzyk trafił do aresztu, ale wyszedł po wpłaceniu 35 tysięcy dolarów kaucji.

– Nie było podstaw do aresztowania – mówi prawnik artysty, Donald Etra. – Wierzymy, że kiedy sprawa zostanie wyjaśniona, wszystkie zarzuty będą oddalone.

Kalifornijskie służby bezpieczeństwa już od września miały Snoop Dogga na oku po znalezieniu składanej pałki w jego torbie podróżnej, kiedy wsiadał do samolotu lecącego do Nowego Jorku. Wcześniej w tym roku Amerykanin razem z kolegami wywołał bójkę na lotnisku Heathrow w Londynie, w wyniku której siedmiu policjantów odniosło niewielkie obrażenia. W 1993 roku został skazany za posiadanie kokainy i nielegalnej broni. W 3 lata później oskarżono go o morderstwo, kiedy z jego samochodu zastrzelono rzekomego gangstera.

Nowa płyta rapera, którego prawdziwe nazwisko to Calvin Broadus, „The Blue Carpet Treatment”, trafi do sprzedaży 20 listopada.