Snow Patrol nagrali piosenki z fanami

4 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Wydawnictwo nagrane podczas lockdownu ukaże się 21 sierpnia. Materiał powstawał w wyniku kreatywnych spotkań z fanami na Instagramie – \”Saturday Songwrite\”. EP-ka, na którą trafi 5 utworów, sygnowana będzie Snow Patrol and The Saturday Songwriters. Za produkcję odpowiada całości Iain Archer. Partnerem wydawnictwa jest walcząca z ubóstwem organizacja Trussell Trust Charity, a wszystkie zyski z EP-ki zostaną przekazane właśnie na rzecz fundacji.

– Podczas lockdownu w każdą sobotę robiłem live na Instagramie i tam pisałem piosenki. Oglądali to ludzie z całego świata – wspomina frontman Snow Patrol, Gary Lightbody. – Co tydzień cztery lub nawet pięć tysięcy ludzi aktywnie uczestniczyło w komponowaniu. Nazwałem ich The Saturday Songwriters. Sugerowali mi akordy i teksty, brałem to pod uwagę i łączyłem z tym, co uważałem za słuszne. Moją niepisaną zasadą było to, że w każdej piosence musi znaleźć się linijka tekstu napisana przez fana. Robiliśmy to przez 11 tygodni i udało nam się nagrać 12 piosenek. To było bardzo miłe doświadczenie

Zestaw promuje singiel \”Reaching Out To You\”, którego można posłuchać poniżej.

\”The Fireside Sessions\” będzie następcą wydanego w 2019 albumu \”Reworked\”, który dotarł do 3. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.