Soen i Quidam na Ino-Rock festiwal

22 maja 2012
ok. 2 minut czytania

Całość o godzinie 20.00 7 września zainauguruje koncert zespołu Quidam i zaproszonych gości. Wystąpią oni w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Pochodząca właśnie z Inowrocławia progresywna kapela działa od 1991 roku. Obecnie formacja promuje najnowszy album, \”Saiko\”, który miał premierę w kwietniu.

hipiersoniK to nowy polski zespół powstały z inicjatywy perkusisty, kompozytora i producenta muzycznego występującego pod pseudonimem Pierre. Skład uzupełniają wokalista i autor tekstów Marcin Babko oraz Michał Sosna, grający na saksofonach, klarnecie i instrumentach elektronicznych. Premiera debiutanckiego albumu przewidziana jest na połowę roku 2012. Pierwszy singel, \”Rebel The Cat\”, promuje zarówno przyszłą płytę, jak i drugą część kompilacji \”Sealesia\”, prezentującej nowe piosenki najciekawszych śląskich zespołów muzyki alternatywnej.

8 września w Teatrze Letnim, od godziny 17.00, zestaw występów festiwalowych rozpocznie się od minikoncertów dwóch formacji z Polski – hipiersoniK i Tune.

Powstały pod koniec 2008 roku w Łodzi z inicjatywy Leszka Swobody i Adama Hajzera Tune jest jedną z najciekawszych, nowych polskich formacji rockowych. Muzyka bandu oscyluje w stylistyce bardzo szeroko pojętego wyrafinowanego rocka, a charakterystyczne brzmienie zespołu definiuje rzadko spotykany w muzyce rockowej akordeon. Po wydaniu debiutanckiego albumu \”Lucid Moments\”, formacja zebrał sporą liczbę pozytywnych recenzji – zarówno z Polski, jak z zagranicy.

Po nich na scenie pojawi się jeden z najciekawszych tegorocznych debiutantów, pochodzący ze Szwecji Soen.

Soen to grupa założona przez bębniarza Martina Lopeza, który po opuszczeniu Opeth zaangażował do swego projektu wirtuoza basu Steve\’a DiGiorgio (m.in. eks-Sadus, eks-Iced Earth, eks-Death), wokalistę Joela Ekelöfa (Willowtree) oraz gitarzystę Kima Platbarzdisa. Perkusista określił muzykę zespołu, jako \”melodyjną, ciężką, skomplikowaną i zupełnie inną\”. Wydany w lutym 2012 roku debiutancki album kwartetu zatytułowany \”Cognitive\” spotkał się z bardzo przychylną reakcją fanów i krytyków.