Soen we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie

20 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Kapela miała przyjechać do Polski już wiosną 2021 roku , ale pandemia pokrzyżowała te plany. Teraz grupa ogłosiła nową rozpiskę europejskiej trasy, z której wynika, że Szwedzi zagrają 14 grudnia w Gdańsku z Drizzly Grizzly oraz 15 grudnia we wrocławskim klubie Pralnia. Dodatkowo grupa pojawi się 15 lutego 2022 roku w warszawskiej Proximie.

Nowe wydawnictwo zespołu ukaże się 29 stycznia 2021 roku nakładem wytwórni Silver Lining Music.

Melodyjna, ciężka, misternie skonstruowana i zróżnicowana – takich słów użył Martin Lopez, perkusista znany z Opeth i Amon Amarth, kiedy zapytano go o to, jak opisałby muzykę swojego zespołu Soen. Recenzenci najczęściej przypisują szwedzkiej formacji łatki \”rock progresywny\” oraz \”progmetal\”.

Soen zaczął na dobre działać w drugiej dekadzie XXI wieku. Kapela parokrotnie nawiedziła Polskę, zdobyła u nas sporo fanów i dorobiła się nawet statusu jednej z gwiazd festiwalu Prog In Park. Wtedy w grupie nie było już genialnego Steve\’a DiGiorgio, który przewinął się przez skład w początkach, ale był już świetny wokalista Joel Ekelöf. Muzyka Soen oscyluje wokół klimatów Pink Floyd, Katatonii, Tool, czy Opeth. W nagraniach szwedzka załoga chętnie korzysta ze smyczków (skrzypce, wiolonczela), co pięknie słychać, chociażby na wydanym w 2019 roku albumie \”Lotus\”, na którym dodatkowych pięknych dźwięków dodał kwartet smyczkowi Emeli Jeremias. Oprócz Martina i Joela skład Soen uzupełniają jeszcze Stefan Stenberg (gitara basowa), Kanadyjczyk Cody Ford (gitara) oraz Lars Åhlund (klawisze, gitara).