Sokół i Vitalic na SnowFest Festival 2020

18 grudnia 2019
ok. 4 minut czytania

Za oknem coraz chłodniej, a temperatura i tętno jednak rosną, bo nadciąga siódma edycja festiwalu SnowFest – najgorętszego wydarzenia w samym środku zimy. Impreza odbędzie się już 28 i 29 lutego w Szczyrku, czyli zimowej stolicy Polski na terenie przepięknego Amfiteatru oraz ultranowoczesnej Skoczni Skalite.

Po raz kolejny okaże się, że białe szaleństwo, zimowe aktywności oraz sportowa rywalizacja doskonale uzupełniają się i miksują z nowoczesną, wysoce energetyczną młodzieżowo-klubową muzyką najwyższej próby, wywołującą równie wielkie emocje i radość, jak szusowanie na stoku. Do tańca porwie czołówka najbardziej uznanych i rozchwytywanych artystów z Polski i zagranicy. Występy odbędą się na kilku festiwalowych scenach.

Do grona wykonawców, którzy wystąpią na festiwalu już pod koniec lutego, dołącza jeden z czołowych przedstawicieli francuskiej muzyki elektronicznej – Vitalic oraz reprezentant rapu z najwyższej półki – Sokół.

Sokół to prawdziwa legenda i człowiek-instytucja polskiego hip-hopu. Założyciel słynnej wytwórni Prosto. Wybitny raper znany z takich ekip jak TPWC, ZIP Skład i WWO – ich nagrania to już krajowy hip-hopowy kanon. Wydany po 20 latach działalności jego świetny solowy materiał pt. “Wojtek Sokół” to jeden z najlepszych, najbardziej spektakularnych i najlepiej sprzedających się albumów A.D. 2019 w Polsce. Już tydzień po premierze osiągnął status platynowej płyty (30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy), a na półmetku roku był najlepiej sprzedającym się albumem nad Wisłą. Bez wątpienia Sokół jest dziś na szczycie. Do tego w życiowej formie, o czym sami przekonacie się podczas jego występu.

Vitalic, czyli Pascal Arbez-Nicolas to jeden z pionierów tzw. „French touch”, czyli współczesnej francuskiej muzyki klubowej. Swoją twórczość określił kiedyś wdzięcznym mianem „metal disco”. Jego porywające, pełne rozmachu nagrania, będące miksturą motoryki techno, rockowej energii, syntezatorowego electro-futuryzmu oraz dyskotekowo-popowej przebojowości, bez wątpienia utorowały drogę takim artystom jak choćby Daft Punk czy Justice.

Artysta ma na koncie 5 albumów (aktualnie pracuje nad nowym krążkiem) oraz takie klubowe hity jak “My Friend Dario”, „Fade Away”, czy „Poison Lips”. Vitalic słynie z niezwykle dynamicznych występów „live” i w takiej właśnie formule zagra w Szczyrku.

Dotychczasowy line-up festiwalu SnowFestu już wcześniej wyglądał atrakcyjnie, dlatego warto raz jeszcze przypomnieć, kogo pod koniec lutego usłyszycie w Szczyrku, a będą to Yasiin Bay, znany także jako Mos Def (USA), gigant i jedna z najważniejszych postaci współczesnej muzyki hip-hop, autor m.in. kultowego albumu „Black On Both Sides” oraz takich klasycznych nagrań jak „Ms Fat Booty” czy „Umi Says”.

Shy FX, londyński pionier i legenda muzyki jungle i drum & bass; autor wielkiego hitu „Original Nuttah”, wybitny producent i DJ, który wraz z MC u boku sprawi, że poczujecie się niczym na słynnym Notting Hill Carnival w Londynie (i rozbierzecie do samych koszulek).

Sigma, bardzo popularny i rozchwytywany producencki duet udowadniający, że drum & bass to piekielnie przebojowa muzyka o wielkiej, niepowstrzymanej sile rażenia, z undergroundowych parkietów przebijająca się wprost na listy przebojów i główne sceny najważniejszych festiwali.

Łąki Łan, jedna z najlepszych, najbardziej porywających koncertowych ekip w Polsce, ludzie-owady kąsające pozytywną energią i zaraźliwym energetycznym funkiem. Właśnie wydali świetny nowy album pt. „Raut” – m.in. jego fragmenty, a także największe hity grupy zabrzmią z pewnością na festiwalu.

Kraak & Smaak, popularna klubowa ekipa z Holandii, świetni Dj’e, ale jeszcze lepiej wypadają na żywo. Przekonamy się o tym w Szczyrku podczas ich występu w wersji live. Przybywają do Polski promować swój znakomity, bardzo funkowy i słoneczny nowy materiał o wymownym tytule „Pleasure Centre”.

Ejeca, coś dla fanów mocniejszych, bardziej klubowych brzmień spod znaku house i techno, uznany na świecie producent i Dj z Irlandii, jego nagrania wielokrotnie wychwalał sam Pete Tong uznając je za „’Essential Tune of the Week”.

Metrik feat. Dynamite MC, ten brytyjski duet z pewnością błyskawicznie oderwie Was od ziemi, doskonały drumandbassowy producent + doskonały wokalista i MC, znany m.in. z kultowego projektu Reprazent Roni’ego Size’a.

Kamp!, trzy albumy na koncie, entuzjastyczne przyjęcie ze strony mediów i słuchaczy. Do tego znakomite koncerty – ostatnio prezentujące bardziej elektroniczne oblicze tego popularnego łódzkiego zespołu.

Solar, zasłużona postać rodzimego hip-hopu, reprezentant i dyrektor kreatywny SB Mafija, czyli jednej z najważniejszych polskich wytwórni hiphopowych (m.in. Jan-Rapowanie, Bedoes, Mata, Kubi Producent, Holak, etc), członek projektu Solar / Białas.