Solange na scenie z idolami z Incubus

4 sierpnia 2017
ok. 2 minut czytania

Wokalistka przyznała w jednym z niedawnych wywiadów, że za młodu miała fazę, w czasie której chciała poślubić wokalistę Incubus, Brandona Boyda. Co prawa nie udało jej się stanąć na ślubnym kobiercu z rockmanem, ale udało jej się dzielić z nim scenę. Gwiazda R&B wykonała z kapelą numer „Aqueous Transmission”. Do wspólnego występu doszło w Nowym Orleanie. Amatorski zapis można obejrzeć pod tym adresem lub tutaj.

W listopadzie 2012 roku Solange wydała świetnie przyjętą EP-kę „True”, nagraną we współpracy z Devem Hynesem (współautorem repertuaru m.in. Florence and the Machine i The Chemical Brotheres) i wydanym w labelu Terrible Records, należącym do Chrisa Taylora z Grizzly Bear. Artystka zaproponowała wówczas muzykę pop, wyraźnie nawiązująca do amerykańskich produkcji z lat 80.

Jeszcze większy sukces odniósł jej album „A Seat at the Table” z 2016 roku, wyróżniony nagrodą Grammy. Na płycie wśród gości znaleźli się Lil Wayne, Q-Tip, Dev Hynes, Sampha, Kelela, The-Dream czy znana z Destiny’s Child, Kelly Rowland.

Incubus to założony w 1991 roku amerykański zespół rockowy. Największy komercyjny sukces kapela odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu „Make Yourself”. W ciągu roku od premiery, płyta osiągnęła platynowy status, a promujący ją singel „Drive” znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100. Ostatnie długogrające wydawnictwo bandu to wydany w kwietniu 2017 roku „8”.