Solefald oraz In Vain pierwszy raz w Polsce

15 maja 2013
ok. 2 minut czytania

Wraz z nimi wystąpią: Non Opus Dei, Strommoussheld oraz Mind Affliction. Dodatkowo koncert w Krakowie otworzą grupy Ennorath oraz Inverted Mind, a warszawski gig Visions Of Tondal.

Solefald założony został w 1995 roku przez Larsa „Lazare’a” Nedlanda oraz Corneliusa Jakhellna. Zespół swego czasu był ewenementem na scenie, gdyż nikt z norweskiej sceny black metalowej w tym okresie nie wprowadzał tak licznych eksperymentów w swojej muzyce, jak m.in. operowe wokale, symfonie. Do dzisiaj Solefald jest jedyny w swoim rodzaju, łącząc elementy black metalu, punk rocka, elektroniki, viking metalu, a nawet jazzu z użyciem takich instrumentów jak saksofon. Teksty kapeli również różnią się od większości utworów black metalowych. Skupiają się głównie na tematyce konsumpcjonizmu, modzie i innych aspektach współczesnego życia. Zespół ma w dorobku 7 albumów, z których ostatni to „Norron Livskunst” z 2010 roku. W najbliższym czasie zapowiadana jest premiera kolejnego. Muzycy Solefald udzielają się w wielu innych zespołach – Age Of Silence, Borknagar, Sturmgeist, G.U.T.

In Vain do tej pory wydał dwa albumy – „The Latter Rain” i „Mantra”, które w większości recenzji były wysoko oceniane. Aktualnie zespół ukończył swoją trzecią płytę, która ukaże się już w marcu 2013 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jens Bogren z Fascination Street Studios (Opeth, Soilwork, Borknagar, etc).

Bilety w cenie 80 zł dostępne tylko i wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego Kdr.8merch.com.

W dniu koncertu bilety będzie można zakupić za 90 zł.