Sóley wraca do Polski

11 lutego 2015
ok. 2 minut czytania

Sóley wystąpi 21 maja w Warszawie w Basenie, dzień później w Katowicach w Rialto, 23 maja w Poznaniu w klubie Eskulap i na koniec 24 maja we wrocławskim Eterze.

Sóley, choć z pozoru krucha, delikatna i introwertyczna, obdarzona jest jednak ogromną wrażliwością, wspaniałym muzycznym talentem i sporą sceniczną charyzmą. Nic zatem dziwnego, że uroczej dziewczynie z Islandii od lat kibicuje spore grono niezwykle oddanych fanów. Jej płytowy debiut „We Sink” okazał się bestsellerem w całej Europie, zaś jej największy przebój „Pretty Face” ma w serwisie YouTube już niemal 20 milionów odsłuchań. Twórczość Sóley porównuje się do dokonań jej rodaków z Múm i Sigur Ros, ale także piosenek Lykke Li czy CocoRosie.

Absolwentka Icelandic Art Academy w zakresie pianina i kompozycji w ubiegłym roku wydała przepiękny album z pianistycznymi impresjami „Krómantík”, który pomimo niekomercyjnego charakteru, przyjęto nadspodziewanie ciepło. Zeszły rok był dla niej ważny także na prywatnym gruncie – Sóley Stefánsdóttir została szczęśliwą mamą. Po niedługiej przerwie wróciła jednak do studia, by nagrać nowy zestaw magicznych piosenek. O albumie „We Sink” pisano: „brzmi jak sen, równocześnie słodki i dziwaczny”, a pierwsze zapowiedzi zwiastują, że premierowy krążek będzie jeszcze bardziej niezwykłym doświadczeniem.

Islandka zapowiada, że płyta „Ask The Deep” to osobista i poetycka muzyczna podróż. – Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią – śpiewa w jednej z piosenek. Nowy materiał ukaże się w maju nakładem Morr Music.

Bilety na majowe koncerty już w sprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Eventim oraz Biletomat.pl. W Katowicach do nabycia także w kasach Rialto.