Sorry Boys z miłością zapraszają na koncerty

30 października 2017
ok. 2 minut czytania

Koncerty zaplanowano między grudniem a kwietniem. Na żywo grupa z Belą Komoszyńską na czele promować będzie ostatnią płytę „Roma”, ale w repertuarze będzie też miejsce na inne piosenki.

– To będą koncerty, na których planujemy zaskoczyć Was i samych siebie. Z piosenkami, które znacie ze wszystkich naszych płyt i utworami zupełnie premierowymi – zachęcają na Facebooku artyści. – Z mocnym uderzeniem i romantyczną akustycznością, z Piano i Forte! Amor, jak przypuszczamy będzie najbardziej romantyczną z naszych tras, bo przez ostatnich kilka miesięcy zebrało się nam na muzyczne amory i już tęsknimy za spotkaniami z Wami, za pokazaniem nowych rzeczy i powrotem do części tych starszych, których dawno Wam nie graliśmy. Sami jesteśmy podekscytowani i ciekawi tego, co na tej trasie się wydarzy.

Longplay „Roma” ukazał się w listopadzie 2016 roku. Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Oto harmonogram trasy:
8 grudnia – Poznań, Blue Note
9 grudnia – Ostrów Wlkp., OCK
10 grudnia – Wroclaw, Stary Klasztor
25 stycznia – Toruń, Lizard King
26 stycznia – Oborniki Wlkp., OOK
27 stycznia – Bydgoszcz, MCK
10 lutego – Warszawa, Palladium
23 lutego – Gdynia, Ucho
8 marca – Szczecin, K4
9 marca – Łódź, Wytwórnia
15 marca – Kraków, Forty Kleparz
08 kwietnia – Lubin, CK Muza
13 kwietnia – Wadowice WCK

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem „Hard Working Classes”. Drugi longplay, „Volcano”, miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.