Sorry Boys zapraszają do Rzymu

21 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Longplay ukaże się 18 listopada. Metaforyczna Roma stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

– Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Do współpracy zaproszono niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu -„Vulcano”. Miksy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Oto tracklista:
„Lord”
„Apollo”
„Roma”
„Wracam”
„Mojo”
„Alleluia”
„Miasto Chopina”
„Water”
„Supernowa”
„Ukołyszę”
„Zwyczajne Cuda”

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem „Hard Working Classes”. Drugi longplay, „Volcano”, miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.