Sosnowski po prostu pokazuje teledysk

18 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

– Czasami, jeżeli w perspektywie pozostaje nam jedynie oszaleć, znacznie lepiej mieć po prostu wywalone na wszystko – mówi o piosence artysta. – I o tym jest ta piosenka.

Utwór pochodzi z opublikowanego pod koniec lutego albumu „Tylko się nie denerwuj”. Klip, którego autorką jest Ola Górecka.

– Ten teledysk pierwotnie miał powstać w Hiszpanii, gdzie w pięknych okolicznościach pomieszkiwał nasz operator, Darek – opowiada reżyserka. – Potem wybuchła pandemia, Darek wrócił do Polski, a perspektywa wyjazdu oddaliła się na czas nie określony. Wpadliśmy na pomysł, żeby opowiedzieć o tym w klipie. O tym, jak to wszystko nie wyszło – oczywiście z przymrużeniem oka.

Po nominowanej do Fryderyka płycie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki której dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta powrócił w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Na „Tylko się nie denerwuj” słychać nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda. W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.

Longplay „Tylko się nie denerwuj” miał premierę pod koniec lutego 2020 roku.