Soundtrack „Birds of Prey: The Album” już dostępny. Nowy klip w sieci

10 lutego 2020
ok. 2 minut czytania

Wypełniona nagraniami wyłącznie największych kobiecych gwiazd ścieżka powstała do filmu „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” w którym w głównej roli występuje Margot Robbie.

W teledysku do „Joke’s On You” widzimy Charlotte Lawrence tańcząca w magazynie. Są też płomienie, deszcz i Harley Quinn. – Świetnie się bawiłam kręcąc ten klip – przyznaje artystka. – Czułam się, jakbym była na planie filmu.

Ujawnianie kolejnych odsłon soundtracku rozpoczęło się od „Diamonds” Megan Thee Stallion i Normani, który wywołał niemałe zamieszanie na Twiterze i YouTube. W ostatnim miesiącu poznaliśmy ponadto ogniste „Boss Bitch” Doja Cat, hipnotyzujące i filmowe „Joke’s On You” oraz porywające „Sway With Me” Saweetie & GALXARA, któremu towarzyszył przezabawny klip z udziałem Elli Jay Basco wcielającej się w swą zuchwałą postać z filmu – Cassandrę Cain. Wszystkie numery i klip przybliżają fantastyczny świat „Ptaków nocy”.

Oto tracklista „Birds of Prey: The Album”:
1. Doja Cat: „Boss Bitch”
2. WHIPPED CREAM: „So Thick” [ft. Baby Goth]
3. Megan Thee Stallion / Normani: „Diamonds”
4. Saweetie / GALXARA: „Sway With Me”
5. Charlotte Lawrence: „Joke’s on You”
6. Maisie Peters: „Smile”
7. CYN: „Lonely Gun”
8. Halsey: „Experiment on Me”
9. Jucee Froot: „Danger”
10. K.Flay: „Bad Memory”
11. Sofi Tukker: „Feeling Good”
12. Lauren Jauregui: „Invisible Chains”
13. Black Canary: „It’s a Man’s Man’s Man’s World”
14. Summer Walker: „I’m Gonna Love You Just a Little More Baby”
15. ADONA: „Hit Me With Your Best Shot”

W „Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” Margot Robbie wraca jako Harley Quinn, a towarzysza jej Mary Elizabeth Winstead jako Łowczyni; Jurnee Smollett-Bell jako Czarny Kanarek; Rosie Perez jako Renee Montoya; Chris Messina jako Victor Zsasz oraz Ewan McGregor jako Roman Sionis. Ponadto w obsadzie znalazły się debiutująca Ella Jay Basco oraz Cassandra „Cass” Cain w swej pierwszej kinowej roli.

Za reżyserię odpowiada Cathy Yan, która nakręciła film na podstawie scenariusza Christina Hodson. Obraz zainspirowany został postaciami z komiksów wydawnictwa DC. Margot Robbie zajęła się również produkcją dzieła razem z Bryanem Unkelessem i Sue Kroll. Producentami wykonawczymi są Walter Hamada, Galen Vaisman, Geoff Johns, Hans Ritter i David Ayer.