Soundtrack do „07 zgłoś się” na płycie

11 grudnia 2015
ok. 2 minut czytania

– Choć na przeróżnych składankach można znaleźć tytułową balladę z serialu, a niekiedy także muzykę z jego czołówki, to nigdy wcześniej na płycie nie ukazały się inne kompozycje Włodzimierza Korcza napisane do serialu Krzysztofa Szmagiera – czytamy w opisie wydawcy. – A to przecież kopalnia finezyjnych, zaskakujących tematów, ilustrujących pościgi samochodów, sceny zabójstw i kolacje w Victorii. Włodzimierz Korcz z pomocą czołówki warszawskich muzyków sesyjnych łączy swobodę w pisaniu pięknych melodii z doskonałym budowaniem napięcia i solidną porcją groove’ów. W efekcie mamy jedną z najlepszych kryminalnych ścieżek dźwiękowych jaka powstała w Polsce.

Utwory na płytę zgrane zostały z oryginalnych taśm, a następnie zremasterowane. W nagraniach udział wzięli: Alicja Majewska (śpiew), Grzegorz Markowski (śpiew), Monika Marciniak (śpiew), Henryk Miśkiewicz (saksofon), Zbigniew Jaremko (saksofon) i Włodzimierz Korcz (fortepian). Wiosną 2016 roku ukaże się wersja winylowa soundtracku.

Oto tracklista:
„Czołówka”
„Granica”
„Miłemu sąsiadowi”
„Striptease”
„Adria”
„Makówiec”
„24 godziny śledztwa”
„Kaskada” / „Motyw zwrócenia uwagi (I)”
„Sopot”
„Hotel”
„Trzeba czasu”
„Restauracja” / „Stacja benzynowa”
„Ucieczka samochodem
„Noc”
„Miedzianowski ucieka”
„Atak”
„Wyprowadzenie Miedzianowskiego”
„Ballada 07” (wokaliza)
„Zabicie szantażysty”
„Novotel”
„Złoto”
„Restauracja”
„Jezioro”
„Manhattan”
„Przed nocą i mgłą”
„Ulica” / „Okno”
„Victoria”
„Łazienka”
„Rozczarowanie” / „Motyw główkowania”
„Oprawka”
„Lotnisko”
„Pościg”
„Orkiestra” / „Motyw zwrócenia uwagi” (dłuższy)
„Żaglówka” / „Rozczarowanie”
„Ballada 07” (saksofon)

„07 zgłoś się” to polski serial kryminalny nadawany w latach 1976–1987. W roli głównej porucznika milicji Borewicza wystąpił Bronisław Cieślak.