Soundtrack do Bonda w listopadzie

7 września 2020
ok. 2 minut czytania

Tytułowa piosenka z filmu \”No Time To Die\”, wykonywana przez Billie Eilish (którą artystka stworzyła wspólnie z bratem Finneasem O\’Connellem) znalazła się na szczycie listy najlepszych singli w Wielkiej Brytanii. 18-letnia Eilish dołączyła tym samym do grona wyselekcjonowanych wykonawców takich jak Shirley Bassey, Madonna, Adele czy Sam Smith, którzy dostąpili zaszczytu nagrania tytułowej piosenki do filmu o przygodach Jamesa Bonda.

Michael G. Wilson i Barbara Broccoli – producenci obrazu – zaprosili do współpracy nad filmem kompozytora Hansa Zimmera, który nie krył swojej radości z tego powodu.

– Możliwość pracy nad tak kultową serią jak przygody agenta 007 była niesamowitym doświadczeniem – mówił Zimmer. – Cary, Michael i Barbara są niezwykłymi współpracownikami i wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że świat już wkrótce usłyszy nowe dźwięki do filmu \”Nie czas umierać\”.

W nagrywaniu ścieżki dźwiękowej udział wzięli także gitarzysta Johnny Marr oraz kompozytor i producent Steve Mazzaro – obaj już wcześniej pracujący z Zimmerem.

Premiera filmu w naszym kraju zaplanowana jest na 20 listopada 2020. Soundtrack w sprzedaży pojawi się od 13 listopada.

Reżyserem filmu \”Nie czas umierać\” jest Cary Joji Fukunaga, a w rolę agenta brytyjskiej tajnej służby wcielił się po raz piąty niezrównany Daniel Craig. Partnerują mu Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Jeffrey Wright, Léa Seydoux i Christoph Waltz, którzy grają swoje role z poprzednich filmów, a do obsady dołączyli Rami Malek, Lashana Lynch oraz Ana de Armas.

Z okazji premiery dwudziestego piątego filmu o Bondzie Decca zapowiada również wydanie specjalnego albumu zatytułowanego \”Bond 25\”. Płyta zawierać będzie nowe aranżacje 25 kultowych tematów powstałych na przestrzeni prawie 60 lat kina. Na albumie znajdą się m.in.: \”From Russia With Love\”, \”Diamonds Are Forever\”, \”Live And Let Die\”, \”GoldenEye\” czy \”Die Another Day\”, na nowo nagrane przez Royal Philharmonic Orchestra w Abbey Road Studios.