Soundtrack do „Straight Outta Compton” za kilka dni

29 lipca 2015
ok. 1 minuta czytania

Za soundtrack odpowiada Dr. Dre. Zestaw zawierać będzie nagrania rapera i producenta, a także utwory z udziałem Kendricka Lamara i Eminema. Jak zapowiada Ice Cube, wydawnictwo ukaże się już 1 sierpnia.

– To coś mega – przekonuje Ice Cube. – To czysty Dre, coś, na co wszyscy czekali. Świetna płyta i od razu całość ukaże się tego samego dnia.

Wydawnictwo ma zawierać również nową muzykę N.W.A.

W roli głównej w „Straight Outta Compton” zobaczymy syna Ice’a Cube’a, O’Shea Jacksona Jr., który wciela się właśnie w swojego tatę. Ponadto pojawiają się Neil Brown Jr. jako DJ Yella, Aldis Hodge jako MC Ren, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E. W obsadzie znaleźli się także Paul Giamatti, Alexandra Shipp i Keith Stanfield.

Zespół N.W.A. powstał w 1986 roku. Przez jego skład przewinęli się Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Tee Jaye i Arabian Prince. Longplay „Straight Outta Compton” (1988) przyniósł hit „Fuck tha Police” i rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy. W 1990 roku Ice Cube, skłócony z Eazym o tantiemy, odszedł z zespołu, poświęcając się solowej karierze. Dre opuścił szeregi formacji po wydaniu krążka, „Niggaz4Life” z 1991 roku, który okazał się ostatnim w dorobku N.W.A. Eazy-E zmarł w 1995 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Premierę obrazu wyznaczono na 14 sierpnia 2015 roku.