Specjalne wydanie drugiej płyty Moonspell

23 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Szczególna edycja „Irreligious” została przygotowana na nośniku winylowym i pojawi się 20 października 2016 roku. Arcydzieło gotyckiego metalu na czarnym krążku pojawi się po raz pierwszy od dwóch dekad. Specjalny mastering pod kątem winylu wykonał Patrick W. Engel (Iced Earth, Tiamat, Grave). W książeczce znajdzie się szereg dodatkowych informacji, zdjęć, a także replika plakatu z oryginalnego wydania. Wszelkie szczegóły reedycji można sprawdzić na tej stronie.

– „Irreligious” na zawsze pozostanie szczytem naszej kariery. Nie, żeby pozostałe płyty były nic nie warte. Jednak jesteśmy pewni, że właśnie tym albumem pomogliśmy rozwinąć pewien styl, coś nowego w podziemnym metalu – komentuje zespół.

Moonspell z okazji rocznicy zagra kilkanaście szczególnych koncertów w Europie, na których wykona całym materiał z drugiego albumu. Wśród dat nie ma na razie Polski.

Częścią celebry będzie też wznowienie EP-ki „Opium”, również wydanej w 1996 roku. Tytułową piosenkę z tego wydawnictwa można sobie przypomnieć tutaj.

Ostatnia płyta Moonspell to „Extinct” z 2015 roku.