Śpiewająca debiutantka w głównej roli w „Pacific Rim: Maelstrom”

16 września 2016
ok. 1 minuta czytania

W główną rolę męską w produkcji wcieli się John Boyega. Ponadto w obsadzie wcześniej znalazł się Scott Eastwood. Reżyserią zajmie się Steven S. DeKnight.

Producentami sequela są Thomas Tull, Mary Parent, Jon Jashni i Guillermo del Toro, który wyreżyserował pierwszy film. Dzieło zarobiło około 410 milionów dolarów.

Głównym tematem „Pacific Rim” jest wojna pomiędzy morskimi potworami zwanymi Kaiju a ludźmi, którzy stawiają im czoła za pomocą potężnych robotów Jaegers. Fabuła kontynuacji nie jest znana. Wiadomo tylko, że John Boyega ma zagrać syna bohatera wcześniej granego przez Idrisa Elbę. Szczegóły dotyczące postaci, którą zagra Cailee Spaeny trzymane są w tajemnicy. Nie będzie to pierwszy występ dziewczyny przed kamerą, aczkolwiek ma ona dość małe w tej dziedzinie doświadczenie – na razie zagrała tylko w niezależnych produkcjach „Counting to 1 000” i „The Shoes”. Na swym facebookowym profilu pisze, że jest także popową wokalistką i autorką piosenek. Niedawno wypuściła singel „Fallin”. Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Zdjęcia do „Pacific Rim: Maelstrom” ruszyć mają już w listopadzie. Ekipa będzie pracowała w Australii, a także w Chinach.

Premiera planowana jest na 23 lutego 2018 roku.