Spoon i człowiek-wilk

22 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Do sieci trafił klip do singla „Can I Sit Next to You”. Za reżyserię nieco strasznego, dziwacznego filmiku z człowiekiem przebranym za wilka w roli głównej odpowiada Marcel Dzama. Teledysk można obejrzeć na YouTube.

Muzycy zdradzili też, że od kilku miesięcy piosenka była prezentowana w rozmaitych publicznych miejscach, m.in. w rozmaitych klubach, lokalach, samolotach American Airlines podczas boardingu, w talk show „Late Show with Stephen Colbert” czy „Jimmy Kimmel Live”. – Jeśli macie wrażenie, że słyszeliście ten utwór w tle przez całe swoje życie, to jest wielce prawdopodobne, że tak właśnie było – czytamy w komunikacie zespołu.

„Can I Sit Next to You” zapowiada płytę „Hot Thoughts”. Premiera wydawnictwa nastąpi 17 marca 2017 roku. Materiał wyprodukował Dave Fridmann, członek Mercury Rev, a także producent znany ze współpracy z The Flaming Lips, Weezer, Sleater-Kinney, Mogwai czy Neon Indian. Dzieło utrzymane jest w klimacie dotychczasowej twórczości zespołu, jednak pojawiła się pewna zmiana w sferze tekstowej.

Na płycie znajdzie się dziesięć utworów, pokazujących całą gamę muzycznej wizji Spoon, od rozpoczynającego całość kalejdoskopowego utworu tytułowego, przez potężny „Do I Have To Talk You Into It”, przebojowy „Can I Sit Next To You”, słodko-gorzki „I Ain”t The One”, po śmiertelnie poważny swing „Tear It Down”, będący bardziej niż apokaliptyczną wizją – jak opisuje frontman, Britt Daniel – piosenką o empatii dla obcych.

Oto tracklista:
1. Hot Thoughts
2. Whisperi’lllistentohearit
3. Do I Have To Talk You Into It
4. First Caress
5. Pink Up
6. Can I Sit Next To You
7. I Ain’t The One
8. Tear It Down
9. Shotgun
10. Us

W nagraniu płyty wzięli udział: Britt Daniel (śpiew, gitara, klawisze, fortepian, instrumenty perkusyjne, bas), Jim Eno (perkusja, instrumenty perkusyjne, klawisze), Alex Fischel (klawisze, fortepian, gitara, instrumenty perkusyjne) i Rob Pope (bas, instrumenty perkusyjne).

Spoon w swej twórczości miesza indie, art rock i eksperymentalne granie. Ich dwie płyty – „Gimme Fiction” (2005) i „Ga Ga Ga Ga Ga” (2007) – dotarły na szczyt notowania US Indie. Ostatni longplay, „They Want My Soul”, pochodzi z 2014 roku.