Spowiedź Nergala coraz bliżej

18 września 2012
ok. 1 minuta czytania

W rozmowie z dziennikarzami – Piotrem Weltrowskim i Krzysztofem Azarewiczem – artysta bezkompromisowo i szczerze mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych.

– Nikogo na koncerty się nie ściąga – opowiada w filmowej zapowiedzi wokalista. – To jak z pornografią. Nie musisz na nią patrzeć, ale jak chcesz, to możesz.

Cały trailer można zobaczyć pod tym adresem.

W książce Nergal wspomina zarówno początki Behemotha na rodzimej i światowej scenie metalowej, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki. Jego rozmówcy wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat jego – zakończonej sukcesem walki z białaczką.

„Spowiedź heretyka. Sacrum Profanum” pojawi się w sprzedaży 17 października.

Po 50 groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji DKMS oraz Gdańskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku.

Nergal otrzymał niedawno rolę w nowym filmie Juliusza Machulskiego, „AmbaSSAda”, gdzie zagra Ribbentropa.

Przypomnijmy, że w czerwcu na rynku pojawiła się biografia Behemotha, zatytułowana „Konkwistadorzy diabła”. Dorobek kapeli zamyka album „Evangelion”, który miał premierę w sierpniu 2009 roku.