Sprawa Bruce\’a Springsteena umorzona

24 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Bruce Springsteen został aresztowany w listopadzie i oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, lekkomyślną jazdę i spożywanie alkoholu na zamkniętym obszarze. Konkretnie do zatrzymania rockmana doszło w Gateway National Recreation Area w New Jersey. Rzeczniczka Służby Parków Narodowych potwierdziła aresztowanie dodając, że \”Springsteen współpracował podczas całego procesu\”.

Wiele wskazuje na to, że Bruce Springsteen stał się ofiarą nadgorliwości policji. Jak wynika z relacji \”New York Post\” poziom alkoholu we krwi Springsteena wynosił 0,2 promila – czyli jedną czwartą limitu dopuszczalnego prawem w USA. \”New York Post\” donosi też, że Springsteen jechał swoim motocyklem w Gateway National Recreation Area, parku federalnym w New Jersey, kiedy zatrzymał się, aby zrobić zdjęcia z fanami. Jeden z fanów zaproponował Springsteenowi kieliszek tequili, którą muzyk wypił siedząc na swoim motorze. Funkcjonariusz policji w parku podobno obserwował zdarzenie i \”natychmiast zatrzymał Springsteena\”.

Ponieważ aresztowanie miało miejsce na posiadłościach federalnych, sprawa Springsteena trafiła do sądu federalnego. Dziś sędzie oddalił zarzuty prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i lekkomyślnej jazdy. Za spożywanie alkoholu na zamkniętym obszarze (w parku jest zakaz picia alkoholu) rockman dostał 500 dolarów grzwyny.

– Pan Springsteen jest zadowolony z wyniku dzisiejszego posiedzenia sądu – napisał rzecznik artysty. – Prokurator nie był w stanie przedstawić dowodów związanych z zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem (DUI) i lekkomyślnej jazdy, w związku z czym oddalił oba te zarzuty. Pan Springsteen, który nie był wcześniej karany, dobrowolnie przyznał się do naruszenia prawa w związku z zakazem spożywania napoju alkoholowego na zamkniętym terenie, zgadzając się na grzywnę w wysokości 500 dolarów. Chcemy podziękować sądowi i nie będziemy więcej tej sprawy komentować.

Ostatni album Bruce\’a Springsteena to \”Letter To You\” z 2020 roku.