Spyair wystąpi w Krakowie

3 sierpnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Japońska grupa rockowa, która inspiruje się takimi artystami jak Korn, Linkin Park czy też Michael Jackson powstała 13 lat temu w Nagoi. W swoim dorobku mają już siedem albumów długogrających. Ich muzyka jest wyjątkową mieszanką hard-rock’a, popu, elektronicznych melodii oraz alternatywnego rocka.

Japońskie zespoły słyną z tego, że doskonale potrafią połączyć bardzo różniące się od siebie estetyki w całość, która ma sens. Wyjątkiem nie jest powstała w 2005 roku w Nagoi formacja Spyair. Mniej kolorowa pod względem wyglądu niż wiele innych formacji z Kraju Kwitnącej Wiśni (nurt visual kei) i tworząca hybrydę, która nie charakteryzuje się karkołomnymi krzyżówkami. Spyair raczej spaja pop rocka, rocka, hard rocka, pop (wielkim idolem muzyków jest Michael Jackson), dodając do całości szczyptę elektronicznych wstawek.

Od jakiegoś czasu bazą dla Spyair jest Tokio. W stolicy Japonii zaczęła się na dobre kariera zespołu, a stało się to w 2010 roku, kiedy premierę miał singlowy utwór „Liar”. Piosenka została wykorzystana w produkcji stacji TBS „Hammer Session!”, dzięki czemu o kapeli zrobiło się głośno. Ostatnią płytą w dorobku Japończyków jest „Kingdom” z jesieni 2017 roku.

Przedsprzedaż biletów startuje 6 sierpnia sklep.knockoutprod.net.