St. Vincent gra Metallicę

29 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Alternatywna artystka wzięła na warsztat utwór \”Sad But True\”. Piosenka w wykonaniu St. Vincent promuje wydawnictwo The Metallica Blacklist\”, na którym znajdzie się znajdzie się aż 53 coverów utworów z \”Czarnego albumu\” Metalliki. Nieoczywistej interpretacji Amerykanki można posłuchać poniżej.

\”The Metallica Blacklist\” to znacznie więcej niż tribute album. To celebracja niesłabnącego wpływu albumu \”Metallica\” na kolejne generacje artystów. To także jeden z najbardziej ambitnych projektów przygotowanych przez team zespołu. Do \”Blacklist\” zaproszono ponad 50 artystów reprezentujących niesamowicie różnorodny zakres gatunków, pokoleń, kultur, kontynentów i nie tylko. Każdy z nich zaprezentował własną i wyjątkową wizję ulubionego utworu z czarnego albumu.

Premiera \”The Black Album\” w zremasterowanej wersji oraz \”The Metallica Blacklist\” zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie \”The Black Album\” oraz cyfrowe wydanie \”The Metallica Blacklist\”). Fizyczna wersja \”Blacklist\” trafi do sprzedaży 1 października.

100% zysków ze sprzedaży \”The Metallica Blacklist\” trafi do 52 organizacji charytatywnych.

\”Czarny Album\” to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu \”Metallica\” zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single \”Enter Sandman\”, \”The Unforgiven\”, \”Nothing Else Matters\”, \”Wherever I May Roam\” oraz \”Sad But True\” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. Album spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem fanów, ale też krytyków. Regularnie, aż do dziś, ukazuje się na przeróżnych podsumowaniach najlepszych albumów wszech czasów. W ciągu 30 ostatnich lat nie było wydawnictwa w tym gatunku, które pobiłoby rekordy sprzedaży czarnego albumu.

Reedycja z okazji 30-lecia zawiera remaster dźwięku w najwyższej jakości i jest dostępny w kilku formatach: 1CD, 3CD, 2LP, Deluxe Box Set (6LP, 14CD, 5DVD). \”Blacklist\” ukaże się na 4CD i 7LP.

St. Vincent w maju 2021 roku wydała nowy album \”Daddy\’s Home\”.