St. Vincent ma przyjaciela smoka

13 sierpnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Annie Clark, jak naprawdę nazywa się St. Vincent, nie przygotowała nowej, oryginalnej kompozycji lecz cover. Artystka wzięła na warsztat „Something on Your Mind” z repertuaru Karen Dalton. Interpretacji zrealizowanej do obrazu Disneya można posłuchać tutaj.

– To przeurocza opowieść o chłopcu, który żyje w świeci, gdzie jedynym wrogiem jest ignorancja – napisała o filmie St. Vincent. – Płakałam.

Na soundtracku znalazły się także nagrania takich wykonawców jak Bonnie „Prince” Billy, The Lunimeers, Leonard Cohen czy Okkervil River, jak również muzyka skomponowana przez Daniela Harta.

Dzieło stanowi remake produkcji z 1977 roku. Nowy obraz w reżyserii Davida Lowery’ego łączy kino aktorskie z animacją. W roli chłopca, Pete’a, pojawia się Oakes Fegley. Bryce Dallas Howard wciela się w Grace, strażniczkę parku, która odkrywa Elliotta, Wes Bentley gra Jacka, lokalnego właściciela młyna, Karl Urban występuje jako brat Jacka, Gavin, Oona Laurence portretuje przyjaciółkę Pete’a Natalie, a Robert Redford otrzymał rolę ojca Grace.

Zwiastun można obejrzeć tutaj.

Do polskich kin dzieło zawitało 12 sierpnia.

Dyskografię St. Vincent zamyka imienny album, który ukazał się w lutym 2014 roku. Artystkę można było usłyszeć na nowej płycie The Chemical Brothers, „Born in the Echoes” (2015).