St. Vincent mierzy się z The Clash

18 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka i gitarzystka zmierzyła się z utworem „London Calling”. St. Vincent wzięła na warsztat numer z 1979 roku i wykonała jego łagodną interpretację podczas sesji dla BBC Radio 1. W audycji Annie Mac zaprezentowała nie tylko akustyczny cover piosenki The Clash, ale także swoje najnowsze numery „Los Ageless” i „New York”. Sesję St. Vincent ze studia Maida Vale można sprawdzić pod tym adresem.

Oryginał The Clash można przypomnieć sobie, klikając w ten link.

Amerykanka promuje właśnie album „Masseduction”, który miał premierę 13 października.

Poprzedni, imienny longplay St. Vincent ukazał się w lutym 2014 roku. Artystkę można było usłyszeć na ostatniej płycie The Chemical Brothers, „Born in the Echoes” (2015). Artystka ostatnio wyreżyserowała film „The Birthday Party”, którego premiera odbyła się podczas ostatniego festiwalu Sundance Film Festival. Ponadto była ambasadorką Record Store Day 2017, podczas którego ukazał się charytatywny 7-calowy singel nagrany wspólnie z Johnem Legendem.

Annie Clark, jak naprawdę nazywa się gwiazda, poinformowała niedawno, że zajmie się reżyserią adaptacji powieści „Portret Doriana Graya” Oscara Wilde’a.