St. Vincent z Sufjanem Stevensem na Oscarach

3 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Sufjan Stevens wykona \”Mystery of Love\”, nominowaną w kategorii najlepsza piosenka. Na scenie towarzyszyć mu będzie kapela, w której skład wejdą St. Vincent, Moses Sumney, Chris Thile (Nickel Creek), Casey Foubert The Shins oraz James McAlister.

Utwór \”Mystery of Love\” znajduje się na soundtracku do filmu \”Tamte dni, tamte noce\”. Film opowiada gejowską, miłosną historię a powstał na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Andre Acimana. Bohaterem jest 24-letni amerykański student (Armie Hammer), który spędza wakacje we Włoszech. Tam poznaje pewnego 17-latka (Timothee Chalamet), z którym wdaje się w romans. Akcje rozgrywa się się w 1983 roku. Reżyserem dzieła jest Luca Guadagnino.

Ceremonia Oscarów odbędzie się 4 marca w Dolby Theatre w Hollywood. Gospodarzem ponownie będzie Jimmy Kimmel. Producentami ceremonii są Michael De Luca i Jennifer Todd. Transmisja będzie prowadzona w 225 krajach. Wśród muzyków, oprócz Sufjana Stevensa, szanse na statuetki mają Mary J. Blige oraz gitarzysta rockowej grupy Radiohead, Jonny Greenwood.

Na oscarowej scenie zobaczymy również Miguela, Mary J. Blige, Commona i wielu innych artystów.

Ostatni longplay St. Vincent to \”Masseduction\” z 2017 roku.